Kalibracja (wzorcowanie) detektorów gazu

Kalibracja detektorów gazu, z metrologicznego punktu widzenia poprawnie nazywana wzorcowaniem, to operacja serwisowa polegająca na regulacji czułości układu pomiarowego detektora.

Wzorcownie detektorów gazu powinnao być wykonywana regularnie, ponieważ eksploatacja urządzenia powoduje zużycie materiału sensora, co przekłada się na zdolność wykrywania gazu.

W zależności od rodzaju sensora, jaki został użyty do budowy detektora gazu urządzenie z biegiem czasu traci czułość lub staje się zbyt czułe, w wyniku czego generowane mogą być fałszywe alarmy.


Kalibracja detektorów gazu jest niezbędną i podstawową operacją mającą na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu detekcji gazu.

Firma ELSMART, jako jedna z nielicznych posiada sprzęt oraz dostęp do procedur kalibracyjnych firmy Gazex, dzięki czemu mamy możliwości techniczne do przeprowadzania procesu kalibracji najnowszych modułów sensora wykonanych w technologii mikroprocesorowej.


Usługa wzorcowania "kalibracji" detektorów gazu realizowana jest również na miejscu u klienta.

Kalibracja detektorów gazu na miejscu u klienta to oszczędność czasu, pieniędzy i gwarancja nieprzerwanego monitoringu twojego obiektu, ponieważ system na czas kalibracji nie jest pozbawiany detektorów.

Każda kalibracja detektorów gazu poświadczona jest indywidualnym świadectwem wzorcowania.

Dbaj o życie ludzi oraz majątek i zlecaj kalibrację firmie ELSMART.

Godziny pracy

(pon-pt): 8.00 do 17.00
(Sob-Nd): Nieczynne

Siedziba

ul. Krasińskiego 58/23 ,
01-755 Warszawa, Polska

Dane kontaktowe

fax : +(48) 22 300 10 28

Tel. : +(48) 609 501 502

E-mail: info@elsmart.pl